Porównanie brzmienia systemu z innymi samochodami

Konfrontacja z innymi systemami audio na zawodach nie wypadła korzystnie. W porównaniu z najlepiej nagłośnionymi samochodami słychać, że w trybie MultiEQ jest zdecydowanie mniej basu, co jest zauważalne zwłaszcza przy małej głośności. Dotyczy to zarówno basu średniego jak i niskiego, chociaż ich proporcje są prawidłowe. Podbicie basu na odtwarzaczu o +4 dB w pewnym stopniu eliminuje ten efekt.

Podczas ocen sędziowie zwrócili uwagę na jeszcze jeden mankament brzmieniowy systemu: scena jest bardzo przysunięta do słuchacza. Zwłaszcza wokale słychać z miejsca pomiędzy szybą a kierowcą. Przy wyłączonym trybie MultiEQ takiego efektu nie ma. Prawdopodobnie jest to spowodowane głównie charakterystyką częstotliwościową systemu, a dokładnie podbicie zakresu średnich częstotliwości. Wydaje się, że opóźnienia czasowe kanałów nie mają na to większego wpływu.

Return to the thumbnail pageDisplay/hide file informationSlideshow FILE 9/13 See previous fileSee next file
Click to view full size image

Mikrofon z tyłu

Przy następnych pomiarach spróbowałem wyeliminować to zjawisko przez umieszczenie mikrofonu przy pierwszym pomiarze raz maksymalnie odsunięty do tyłu a w następnej serii maksymalnie do przodu - przy kierownicy.

4-ref.png 5-ref.png 6-ref-mikrofon-z-tylu.png 7-ref-mikrofon-z-przodu.png 8-ref.png

Rate this file (current rating : 0 / 5 with 4 votes)

Rubbish Poor Fair Good Excellent Great
File information
Filename:6-ref-mikrofon-z-tylu.png
Album name:admin / Imprint
Rating (4 votes):
Keywords:alpine imprint
File Size:37 KB
Date added:Jan 26, 2009
Dimensions:800 x 486 pixels
Displayed:5375 times
URL:http://golf.ppuatom.com/displayimage-114.html
Favorites:Add to Favorites

Komentarze