Return to the thumbnail pageDisplay/hide file informationSlideshow FILE 6/13 See previous fileSee next file
Click to view full size image

Prawidłowa scena

Tym razem trafiłem - środek sceny znalazł się na środku deski rozdzielczej. Jeździłem z takimi ustawieniami przez kilka tygodni. Największą różnicę na plus słychać w zakresie średnich tonów. Wyraźniej słychać wszystkie wokale i instrumenty grające w tym zakresie częstotliwości. Scena jest dość dobrze poukładana, pozorne źródła dźwięku da się łatwo zlokalizować. Wysokie tony nabrały wyrazistości. Bez podbicia poziomu sobwoofera jest wyraźnie zbyt mało najniższych częstotliwości. Równowagę z midbasem uzyskałem przy podbiciu subwoofera o +5dB.
Efekt, który uzyskałem, był najlepszy z wszystkich dotychczasowych kalibracji. Scena na przyzwoitej wysokości, dobre zrównoważenie tonalne. W dalszym ciągu pozostał problem zbyt cichego niskiego basu po kalibracji, pomimo korekt czułości wzmacniacza przed pomiarem. Jeśli chodzi o rozmieszczenie sceny, jej środek jest przesunięty zbytnio w lewo. Przestawienie mikrofonu o ok. 12 cm w prawo spowodowało przesunięcie środka sceny o ok. 50 cm w lewo. Nasuwa się wniosek, że ustawienie mikrofonu w czasie pierwszego pomiaru jest krytyczne jeśli chodzi o rozmieszczenie sceny. Nawet mała niedokładność może przynieść wymierne zmiany w brzmieniu skalibrowanego systemu.
W każdym razie po tej serii pomiarów wydaje się, że system skalibrowany przy pomocy Imprinta brzmi lepiej niż na ustawieniach ręcznych.

7-ref-mikrofon-z-przodu.png 6-ref-mikrofon-z-tylu.png 5-ref.png 4-ref.png 2-ref.PNG

Rate this file (current rating : 0.4 / 5 with 5 votes)

Rubbish Poor Fair Good Excellent Great
File information
Filename:5-ref.png
Album name:admin / Imprint
Rating (5 votes):
Keywords:alpine imprint
File Size:36 KB
Date added:Jan 26, 2009
Dimensions:800 x 485 pixels
Displayed:5661 times
URL:http://golf.ppuatom.com/displayimage-113.html
Favorites:Add to Favorites

Komentarze