Return to the thumbnail pageDisplay/hide file informationSlideshow FILE 1/13 See next file
Click to view full size image

Wskazówki dotyczące kalibracji

Dla ułatwienia kalibracji przy pomocy zestawu Imprint Manager przedstawię kilka wskazówek. Powstały one w oparciu o moje doświadczenia nabyte w czasie wielokrotnych kalibracji.

1. Wyniki kalibracji prawdopodobnie będą tym lepsze, im lepiej będzie ustawiony system przed kalibracją. Zanim więc zaczniemy pomiary, warto ustawić system w celu uzyskania jak najlepszych parametrów brzmieniowych.

2. Przed uruchomieniem Imprint Managera trzeba pamiętać o doinstalowaniu języka angielskiego na komputerze i ustawianiu go jako domyślny. Bez tego możemy stracić sporo cennego czasu - kalibracja zatrzyma się w pewnym momencie i pomoże tylko zamknięcie programu.

3. Bywa, że trudno określić położenie mikrofony podczas pierwszego pierwszego pomiaru celem uzyskania prawidłowej sceny dźwiękowej. Nie zawsze ustawienie mikrofonu w miejscu środka głowy słuchacza jest optymalne (w moim samochodzie musiałem przesunąć mikrofon ok. 8 cm w prawo). Minimalne przestawienie mikrofonu (zwłaszcza lewo-prawo) może spowodować znaczne różnice w uzyskanym wyniku. Z tego powodu warto zrobić kilka niepełnych serii pomiarów - wystarczą po 2 pomiary na każdą serię - i po każdej z nich wgrać wyniki do odtwarzacza i przeprowadzić odsłuch. Pozwoli to na określenie dokładnej pozycji mikrofonu w czasie pierwszego pomiaru pełnej serii.

4. W konfiguracji bez tylnych głośników - tylko przód i subwoofer w bagażniku - ze względu na znacznie wyższy poziom słyszalnego basu na tylnej kanapie lepsze wyniki w zakresie niskich częstotliwości udało mi się uzyskać ustawiając mikrofon w czasie drugiego pomiaru pomiędzy przednimi fotelami, zamiast - jak sugeruje Imprint Manager - na środku tylnej kanapy.

5. Po kalibracji prawdopodobnie będzie zbyt mało basu w trybie MultiEQ. W zależności od upodobań słuchacza potrzebne będzie w takim wypadku jego podbicie przy wykorzystaniu regulacji odtwarzacza w trybie MulitEQ. U mnie najlepiej sprawdza się podbicie subwoofera na poziomie +4 do +6 i podbicie basu na poziomie +4 do +7 przy poziomie wysokich 0.

imprint_software.jpg KTX-100EQ-2.jpg 1-ref.png 2-ref.PNG 4-ref.png

Rate this file (current rating : 1.7 / 5 with 6 votes)

Rubbish Poor Fair Good Excellent Great
File information
Filename:imprint_software.jpg
Album name:admin / Imprint
Rating (6 votes):
Keywords:alpine imprint
File Size:24 KB
Date added:Jan 26, 2009
Dimensions:466 x 221 pixels
Displayed:10801 times
URL:http://golf.ppuatom.com/displayimage-118.html
Favorites:Add to Favorites

Komentarze

~eRka
Jan 26, 2009 at 11:43 AM
Przydatny test. dzieki
admin
Feb 27, 2009 at 12:33 PM
Na laptopie mam XP, więc nie wiem
~Anonim
Aug 21, 2011 at 07:49 PM
wszystko działa na w7 32 bity